STIMULACE AKUPUNKTURNÍCH BODŮ A DRAH NEJRŮZNĚJŠÍMI TECHNIKAMI

STIMULACE AKUPUNKTURNÍCH BODŮ A DRAH NEJRŮZNĚJŠÍMI TECHNIKAMI

Tvoří již více než 4500 let nedílnou součást tradiční Čínské medicíny nyní i v Plzni. Principem léčby je harmonizace proudění energie TSCHI. Tu je možno ovlivnit (mimo jíné) z mnoha míst na těle, nazvaných Číňany akupunkturní body, které se řadí do tzv. akupunkturních drah. Ve 12 hlavních drahách těla proudí životní energie v pravidelných dvouhodinových biorytmech. Její poruchy lze odečítat z tepu na zápěstních artériích (aa. radiales dx. et sin.) tzv. pulsovou diagnostikou. Společně s diagnostikou hlavních symptomů, stížnostmi pacienta a vyšetřením jazyka, kůže, moči, stolice atd. lze stanovit typ a hloubku poruchy toku životní energie v jeho těle.

Na základě stanovené poruchy toku energie, tj. místa její stagnace nebo nedostatku, lze zvolit účinnou kombinací bodů a do nich zavádět akupunkturní jehly tonizačně, sedativně nebo dispersně. Akupunkturní body je možné ovlivňovat také teplem (moxou), vakuomterapií (baňkami), tlakem prstů (akupresura), elektrickými impulsy (elektroakupunktura), laserem (leseropunktura) atd. Techniku ovlivnění bodů lze zvolit individuélně podle typu poruchy, ale také podle typu pacienta a jeho tolerance invazivních technik obecně. Např. u dětí, které jsou citlivé na vpich jehly, se stala objevením laseru akupunktura dostupnou metodou a děti jsou pak velice dobře ošetřitelné.


BAŇKOVÁNÍ

Prastará metoda, kdy se určitá oblast pokožky stimuluje prostřednictvím působení podtlaku. Podtlak je možné přizpůsobit a regulovat podle aktuálního stavu, kondice a potřeb klienta. Baňky je možné použít ke zmírnění bolesti, rozproudění krve, posílení imunity, odstranění stagnací, zvýšení aktivity krevních a lymfatických cév, odstranění svalových spasmů a bolestivých kontrakcí, podpora a regenerace kůže a zvýšení její odolnosti.

Po baňkování zůstávají na těle kulaté hematomy, které nejsou v žádném případě nebezpečné a po pár dnech se sami vstřebají.

BAŇKOVÁNÍ

MOXOVÁNÍ

MOXOVÁNÍ

Tradiční čínská metoda, která zahříváním určitých okrsků těla nebo bodů či drah urychluje metabolismus, stabilizuje vegetativní nervový systém, navyšuje imunitu, odstraňuje únavu a vyčerpání. Vhodná zejména v chladnější polovině roku pro preventivní posilování imunity a odstranění zmíněné únavy a vyčerpání.

Jak moxování funguje?

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k nemocem přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se sálavým hluboko prohřívajícím teplem uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám.


TERAPEUTICKÁ MASÁŽ TUINA

Jde o speciální systém léčebných akupresurních masáží, které dokáží vyřešit zejména problémy pohybového aparátu. Uplatnění tuina masáží je poměrně široké. Lze její pomocí příznivě ovlivňovat nejen problémy pohybového aparátu, zdánlivě neřešitelné chronické potíže a bolesti různých částí těla, ale i řadu vnitřních onemocnění. Tuina se často kombinuje s jinými technikami čínské medicíny, případně ji lze kombinovat i s léčebnými postupy medicíny západní.

TERAPEUTICKÁ MASÁŽ TUINA

MASÁŽ GUASHA

MASÁŽ GUASHA

GUA- znamená škrábat, SHA- značí zahřívat nebo horko. Je to tedy ,, terapie poškrabováním“. Tato metoda velmi účinně harmonizuje vegetativní systém a to zmírněním napětí v určitých oblastech těla, zlepšuje cirkulaci lymfy a krve, tím zvyšuje látkovou výměnu a zajišťuje odvod nakumulovaných toxinů z dané oblasti. Klienti zpravidla hned po terapii pociťují velkou úlevu.

Další skvělé využití GUASHA masáže nacházíme v rámci omlazovacích technik jako masáž obličeje.


OMLAZOVACÍ TECHNIKY

Velmi vyhledávaná disciplína čínské medicíny. Ošetření dokáže stimulovat produkci kolagenu a elastinu a zvyšovat přítok čchi a krve do obličeje, odstraňovat otoky. Zároveň obnovují rovnováhu vnitřních orgánů těla a posilují oblasti vnitřní slabosti. Pleť se všeobecně jeví pevnější, s lepším svalovým tonusem, staženějšími póry a zdravější barvou. Kosmetická akupunktura navíc přináší zlepšení lymfatické a krevní cirkulace a podporuje celkovou pohodu.

OMLAZOVACÍ TECHNIKY

FYTOTERAPIE

FYTOTERAPIE

Využití léčivých bylin je jedním z hlavních prostředků léčby a prevence onemocnění tradiční čínskou medicínou. Nejúčinější formou užívání jsou tzv. odvary, kdy je směs bylin ponořena do vody a přivedena k varu. Tímto způsobem se získá tekutý odvar, který je užíván v klinické praxi. Existují i další lékové formy běžně užívané i na západě, které splňují moderní kriteria kvality. Patří sem pokroutky, tablety, tinktury, sirupy i náplasti. Používám jednotlivé byliny nebo tisíce let prověřené bylinné směsi, namíchané podle tradičních receptur a v neposlední řadě unikátní medicinální houby, jejichž účinky mohutně zkoumá i západní medicína.


TECHNIKY HARMONIZACE ORGANISMU

Protože střídání ročních období i nároky současného světa soustředěného pouze na výkon jsou čím dál větší, podstupují východní národy pravidelně tzv. harmonizační kůry. Kůra může spočívat buď v posilování imunity před podzimním a zimním obdobím, nebo navyšováním energie čchi, na níž je náročné jaro. Po takové kůře se tělo lépe vyrovnává se suchým a horkým létem apod. Při velkém pracovním vypětí lze eliminovat následky stresu a řešit např. nespavost, špatné trávení apod. Variant je velmi mnoho.

TECHNIKY HARMONIZACE ORGANISMU

ÚPRAVA STRAVY

ÚPRAVA STRAVY

Je nezbytnou součástí každé terapie. Správně se stravovat je opravdu umění. Není v tom však zase až tak moc složitého, jde jen o to uvědomit si, co našemu tělu prospívá a co mu škodí a změnit tak svoje zakořeněné návyky. To bývá nejtěžší, neboť člověk je od přírody pohodlný a hledá vždy tisíce důvodů k tomu, aby si ospravedlnil svoje prohřešky. V opačném případě je mu však odměnou nezapomenutelný pocit svěžesti, síly a radosti z kvalitního života v důsledku tělesného a duševního zdraví. Každé jídlo působí totiž jako lék a kdo nezmění svůj způsob stravování, tak mu léky (jak bylinné, tak chemické) nejsou nic platné.


PREVENTIVNÍ MEDICÍNA

PREVENTIVNÍ MEDICÍNA

Máte zájem?

Domluvte si svou první návštěvu

Objednat